• Vyberte produkty.
objednanie

Články

Ďakujeme, že kupujete slovenské

Prešiel mesiac, čo sme všetci v karanténe, ostávame doma, obmedzujeme stretnutia, takmer sa nenavštevujeme a prispôsobujeme svoje zvyklosti momentálnej výnimočnej situácii. Aj naše vinárstvo sa muselo prispôsobiť, no práce na vinici nepočkajú, a tak vinohradnícku robotu vykonávame aj počas tohto obdobia. V súčasnej neľahkej situácii, kedy sa produkty ako je víno kupujú menej, alebo vôbec, cez rôzne gastro-prevádzky, ktoré zatvorili a nevieme kedy opäť budú činné sme sa aj my posnažili viac a podporujeme predaj cez sociálne siete a vďaka e-shopu.

Momentálne je plne dokončený a funkčný, pridali sme aj zopár noviniek v podobe krásnych darčekových kvetinových kaziet. Už mesiac nám tento spôsob predaja prináša objednávky, a my sme za ne vďační. Rozvoz robíme zatiaľ osobne. Nie sú to obrovské čísla, ale ďakujeme za každú objednanú fľašu, veríme že Vám v tomto čase spríjemňuje Vaše posedenia v užšom kruhu rodiny a dopĺňa skvele uvarené doma uvarené jedlo. Sme vďační, že kupujete slovenské víno, od slovenských výrobcov. 

Aktuálne informácie o rozvozoch a príjme objednávok sa dozviete na našich FB stránkach a IG profile. Odber vína je možný aj osobne na našej adrese, pri dodržaní hygienických podmienok (rúško, rukavice), a prevzatie pri prvých dverách, prípadne Vám víno osobne naložíme do auta. Platbu môžete zrealizovať v hotovosti alebo prevodom na účet.

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o svoje zážitky a postrehy formou zverejnenia fotografie s našim vínom na sociálnych sieťach a označíte nás 🙂

Ešte raz vďaka, z Purusu Vám prajeme hlavne veľa síl do ďalších dní a pevné zdravie.  Na Zdravie! 🙂

Rasťo a Klaudia 

Mladé vína 2019 od Purusu

Nový ročník je už tu a naše vinárstvo pre vás pripravilo zopár noviniek. Na výber sú 3 vín ročníka 2019, vína v inovovanom dizajne s monoetiketou a  pásikavým skrutkovacím uzáverom. Po týmto uzáverom nájdete odrody Sauvignon blanc 2019 suché, Veltlínske červené skoré 2019 suché a obľúbené rosé St. Laurent rosé 2019 v kategórii polosladké. Vína sú veľmi svieže, harmonické, šťavnaté a každé si, ako už tradične pri všetkých našich vínach, zachovávajú svoj odrodový charakter. Skrutkový uzáver je ako bonus, ak by ste fľašu nedopili celú, môžete ju pokojne znova uzavrieť a vypiť na ďalší deň. Vínu sa nič nestane, bude príjemne pitné aj na ďalší deň.

Čoskoro pribudnú všetky vína aj do nášho e-shopu. Sme veľmi radi, že vám môžeme predstaviť práve tieto odrody z ročníka, ktorý bol veľmi zaujímavý, čo sa týka klimatických podmienok, a zároveň asi neopakovateľný. Pre nás vinárov to bol pozitívny ročník, preto vína z neho vyrobené budú mať čím prekvapiť 🙂

Nazdravie vám želá Rasťo a Klaudia

Mladé vína 2018 od Purusu

Nový ročník je už tu a naše vinárstvo pre vás pripravilo zopár noviniek. Na výber je 5 vín ročníka 2018, z čoho 3 odrody sú v inovovanom minimalistickom dizajne s bielym skrutkovacím uzáverom. Po týmto uzáverom nájdete odrody Sauvignon blanc 2018 suché, Veltlínske červené skoré 2018 suché a obľúbené cuvée Moje a Tvoje 2018 v kategórii polosuché. Vína sú veľmi svieže, harmonické, šťavnaté a každé si, ako už tradične pri všetkých našich vínach, zachovávajú svoj odrodový charakter. Skrutkový uzáver je ako bonus, ak by ste fľašu nedopili celú, môžete ju pokojne znova uzavrieť a vypiť na ďalší deň. Vínu sa nič nestane, bude príjemne pitné aj na ďalší deň.

Pod našou štandardnou adjustážou sme ponechali ostatné dve vína, a to dlhoočakávané Silvánske zelené 2018 suché a tradičná Pesecká leánka 2018, tiež v kategórii suché. Tieto vína sa vyznačujú svojou bohatosťou a plnosťou vo vôni a v chuti, dlhou perzistenciou v chuti a samotnou jedinečnosťou danej odrody, ktoré nie sú úplne bežné v portfóliu vinára.

Čoskoro pribudnú všetky vína aj do nášho e-shopu. Sme veľmi radi, že vám môžeme predstaviť práve tieto odrody z ročníka, ktorý bol veľmi zaujímavý, čo sa týka klimatických podmienok, a zároveň asi neopakovateľný. Pre nás vinárov to bol pozitívny ročník, preto vína z neho vyrobené budú mať čím prekvapiť 🙂

Nazdravie vám želá Rasťo a Klaudia

PURUS na novej adrese

Máme pre vás novinku: naše vínka si môžete vyzdvihnúť na novej adrese. Presťahovali sme totiž expedičný sklad do nášho rodinného domu na Národnú ulicu č. 86 v Modre (historická časť Kráľová, smer na obec Dubová). Tu sa dajú vína aj nakúpiť alebo po objednávke vyzdvihnúť, tak ako ste boli zvyknutí na pôvodnej adrese. Parkovať sa dá priamo pred domom.

Pôvodná adresa Kalinčiakova 35, Modra je evidovaná už iba ako sídlo firmy. Víno sa tam už nenachádza.

Tešíme sa na vás na Kráľovej 🙂

 

Deň otvorených modranských záhrad spojený s degustáciou

Pozývame Vás na Deň otvorených modranských záhrad, ktorý sa uskutoční 9. júna 2018 v čase od 14:00 do 20:00 hod. Otvorenú záhradu budeme mať aj my a tešiť sa môžete aj na sprievodný program, ktorým bude ochutnávka našich vín. Nájdete nás pod názvom „Kraľovanská vinohradnícka záhrada“ (Národná 86, Modra – Kráľová).

 

Scroll to top